رشته سلامت، ايمني و محيط زيست (HSE ) در مقطع كارشناسي ارشد امسال ايجاد مي‌شود

  • تاريخ ارسال :
  • دسته : اخبار بهداشت حرفه اي
رئيس دانشكده سلامت، ايمني و محيط زيست دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي از ايجاد رشته سلامت، ايمني و محيط زيست (HSE ) در مقطع كارشناسي ارشد براي نخستين‌بار در كشور خبر داد.

رضا خاني جزني اظهار داشت: رشته سلامت، ايمني و محيط زيست در مقطع كارشناسي ارشد در دانشكده سلامت، ايمني و محيط زيست دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي براي نخستين‌بار در كشور در راستاي مديريت يكپارچه در حوزه سلامت، ايمني و محيط زيست و هماهنگي بيشتر در امر پيشگيري و همچنين كاهش هزينه‌ها ايجاد مي‌شود.

وي در مورد زمان ايجاد و پذيرش رشته سلامت، ايمني و محيط زيست در مقطع كارشناسي ارشد گفت: اميدواريم تا اواخر مرداد امسال ابلاغ اين رشته صورت پذيرد زيرا ضرورت اين رشته به تصويب رسيده است و اميدواريم بتوانيم از ورودي‌هاي امسال يا سال آينده دانشجو پذيرش كنيم.

خاني جزني درباره ضرورت ايجاد رشته سلامت، ايمني و محيط زيست در مقطع كارشناسي ارشد گفت: در گذشته براي اين رشته بايد دانشجويان به خارج از كشور عزيمت مي‌كردند و به دليل ورود رشته هاي بين رشته‌اي از جمله بهداشت حرفه‌اي، بهداشت محيط، مهندسي صنايع گرايش ايمني صنعتي و همچنين نياز صنايع بزرگ ايجاد رشته سلامت، ايمني و محيط زيست در مقطع كارشناسي ارشد در كشور ضروري است.

رئيس دانشكده سلامت، ايمني و محيط زيست دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي خاطرنشان كرد: رشته سلامت، ايمني و محيط زيست در دنيا رشته جواني به حساب مي‌آيد و در حدود 10 سال است كه به صورت رشته دانشگاهي درآمده است. 


نويسنده:سعید نجفی
|

Copyright © 2010-2012 Qazvin University Of Medical Science All Rights Reserved
IOHA.tk Design By : SaEiD Najafi